Arrabal Fernando - Baal w Babilonie [Słuchowisko PL] » ExSite PREMIUM wolfhallhdtvs01e01
Movie Trailer margot robbie
NIE MASZ JESZCZE KONTA? ZAREJESTRUJ SIĘ ZA DARMO!
Przypomnij hasło

ExSite PREMIUM Tutaj znajdziesz wszystko !Witamy na ExSite PREMIUM !
Chciałbym ogłosić zbiórkę, której celem będzie sfinansowanie serwera SSD na stronie ExSite PREMIUM !
Dla użytkowników,którzy przyczynią się do zbiórki czeka specjalna ranga DONATOR
więcej na Dotacja - (DONATOR.SUPER VIP)

Arrabal Fernando - Baal w Babilonie [Słuchowisko PL]

Dodał: gibson1965 16-04-2018, 13:21

Arrabal Fernando - Baal w Babilonie [Słuchowisko PL]

Teatr Polskiego Radia

Powiesc w Teatrze Wyobrazni


Arrabal Fernando - Baal w Babilonie [Słuchowisko PL]


Wykonawcy:


Anna Seniuk, Piotr Bajor, Marek Obertyn, Wlodzimierz Press i inniOpis:


„Baal w Babilonie” – to zwierzenia, jakie szepcze pólglosem autor powiesci, chociaz pozornie jest to dlugi list mlodego mezczyzny, chorego i samotnego, do oddalonej od niego matki, której nadzieje zawiódl i zdaje sobie z tego sprawe. Powiesc sklada sie z krótkich rozdzialów pisanych stylem gladkim, plynnym jak spokojna przezroczysta woda, a spiewny rytm nasladuje rytm modlitwy, litanii. Arrabal przesuwa swe wspomnienia jak paciorki rózanca przerywanego pauzami i wznowieniami. Niekiedy zwykle „tak”, jak u Joyce’a, staje sie melodeklamacja, która doskonali sie coraz bardziej, gietka jak arabeska, jednolita jak spiew gregorianski. Mlody Arrabal mówi sam do siebie i snujac nic swego zycia pozwala nam ogladac jakby przez jego pryzmat Hiszpanie w calym jej okrucienstwie i barbarzynskim splendorze, jej fanatyzm i mistyczny splendor. Poprzez dziecieca naiwnosc daje nam obraz glebokiego rozdarcia, które brutalnie podzielilo Hiszpanie na dwa wrogie obozy stawiajace sobie czolo w zazartej walce (...).


Opis uploadu:

wielkosc calosci: 34.6 MB Czas trwania: 01h 15m 47s bit rate: 128kbps rodzaj kompresji: rar zawartosc uploadu: mp3 wersja jezykowa: PL BRAK DANYCH NAPRAWCZYCHDownload:

      Wyświetlenia: 35

Dodaj komentarz

  • Pogróbienie Kursywa Podkreślony tekst Przekreślony tekst | Wyrównaj do lewej Wyśrodkuj Wyrównaj do prawej | Wstaw emotikonę Wstaw linkWstaw zabezpieczony URL Wybór koloru | Ukryty tekst Wstaw cytat Konwertuj zaznaczony tekst do Cyrillicę Wstaw spoiler
  • (przeładuj obrazek)